ייעוץ השקעות: לומדים את העבר והווה כדי לייצר עתיד ורוד יותר

כדי לנהל השקעות חכמות, חשוב בראש ובראשונה להבין איך לקבל החלטות פיננסיות מושכלות, מתוך הבנה מעמיקה של מצבנו הכלכלי, של הצרכים והרצונות שלנו ושל התוכניות שלנו לעתיד.
אנשים רבים מבינים שהם יכולים וצריכים לעשות יותר עם הכסף שלהם, אבל לפעמים האתגר הכי גדול בתחום הזה הוא לא לבחור באפיק השקעה כזה או אחר, אלא לקבל ההחלטה, לפעול ולזהות את הדרך הטובה ביותר להתנהל בזירה הפיננסית.
ייעוץ פיננסי , בהקשר הזה, יכול לסייע בכך מאוד, אבל הוא חייב להתבצע במקביל לחשיבה יסודית, ומעמיקה על המצב הפיננסי הנוכחי והעתידי בשלמותו. ייעוץ פיננסי מדויק יכול לעשות את ההבדל בין השקעה שנראית מצוין על הנייר לבין השקעה שבאמת תעזור למקסם את פוטנציאל הרווח, בתנאים שמתאימים לכם.

איך ייעוץ פיננסי מסייע בניהול השקעות חכמות?
יועץ פיננסי בניגוד ליועץ השקעות, אינו מתמקד רק בהחלטה הנקודתית של כמה כסף להשקיע ובאילו אפיקים. ייעוץ פיננסי הוא תהליך יסודי ומעמיק, שבו קודם כל ממפים את הצרכים של הלקוח מכל הבחינות, כאלו שהיו ידועים מראש וגם כאלו שלא בהכרח ייחסנו להם חשיבות עד עכשיו. בתוך כך משולבים גם היבטים פסיכולוגיים, זוגיים, משפחתיים וכמובן גם תוכניות ושאיפות לעתיד.
לעיתים, ייעוץ כזה חושף אתגרים שלא בהכרח היו מוכרים, כמו לדוגמה חוסר תיאום בין בני הזוג בנושאים פיננסים, שאיפות או אתגרים כלכליים נקודתיים שכדאי לתת עליהם את הדעת או אפשרויות מימון שיעזרו למנף את הכסף ולמקסם את הרווח הפוטנציאלי.

ייעוץ פיננסי או ייעוץ השקעות: מה ההבדל?
לפני כל החלטה חשובה – בוודאי כשמדובר בהשקעת הכסף שעבדנו כל כך קשה כדי לחסוך – כדאי ורצוי להתייעץ עם מומחים מסוגים שונים ולגבש את האסטרטגיה הנכונה ביותר בשבילנו.
בתהליך הזה, יש גורמים רבים שיעזרו לכווננן ולדייק את ההחלטה – כאשר שניים מהבולטים שבהם הם יועץ השקעות ויועץ פיננסי.
יועץ השקעות מספק המלצות ספציפיות לגבי רכישה, מכירה או החזקה של נכסים פיננסיים, לרבות מניות, אגרות חוב, קרנות נאמנות ועוד. בתהליך כזה בוחנים את פוטנציאל התשואה, פיזור הסיכונים והתאמת ההשקעות הספציפיות לפרופיל הסיכון ולמטרות הפיננסיות של הלקוח.
ייעוץ פיננסי הוא תהליך מקיף וכללי יותר, אשר נוגע לא רק באפיקי ההשקעה עצמם, אלא גם בהיבטים אחרים וחשובים לא פחות של ההתנהלות הפיננסית. בתהליך כזה לומדים כיצד לנהל תקציב נכון, בוחנים את אפיקי החיסכון השונים, הביטוחים, החובות, הפנסיה ועוד. כך ניתן לבנות תוכנית פיננסית ארוכת טווח, אשר תאפשר רווחה כלכלית גדולה יותר בהווה ובעתיד.
בסופו של דבר, ייעוץ השקעות מתמקד במניה, מדד או אפיק ספציפי כזה או אחר. לעומת זאת ייעוץ פיננסי מתמקד בעיקר בקביעת אסטרטגיות למיקסום תשואות מנכסים פיננסיים. ייעוץ כזה כולל תכנון כוללני יותר, שמטרתו לעזור לאנשים להשיג את מטרותיהם הפיננסיות בצורה היעילה והבטוחה ביותר.

מה צריך לדעת לפני שבוחרים יועץ השקעות?

יועצי השקעות הם אנשי מקצוע שמחזיקים ברישיון מטעם הרשות לניירות ערך. ברוב המקרים, אלו יועצים שפועלים במסגרת בתי השקעות, בנקים, או בצורה עצמאית.

מטבע הדברים, כשפונים לייעוץ בבית השקעות, ניתן להניח שתהיה הכוונה מצד היועצים להשקעה בנכסים של אותו בית השקעות. מנגד, אולי תופתעו לגלות שדווקא ייעוץ השקעות בבנקים נחשב אובייקטיבי יותר, מכיוון שליועצים אין אינטרס להכווין את הלקוחות להשקעה כזאת או אחרת, אלא רק שההשקעה תבוצע דרך הבנק.

יועצי השקעות פרטיים פועלים כאמור באופן עצמאי ומחויבים לספק ייעוץ אישי, בלתי תלוי ואובייקטיבי, תוך בירור מעמיק של הצרכים של הלקוח, הציפיות שלו ומידת הסיכון הרצויה. לתהליך ייעוץ כזה יש שתי מטרות עיקריות – האחת היא להביא למקסום התשואה והשנייה היא להפחית את העמלות הנלוות. כל זאת תוך הגנה מפני סיכוני יתר והקפדה על נזילות של חלק מהכספים בהתאם לצרכים שהגדיר הלקוח.

כשבוחרים ביועץ השקעות, חשוב כמובן לבדוק שהוא פועל עם רישיון מתאים וחשוב לא פחות להבין מהם האינטרסים שמניעים אותו. החוק הישראלי מייצר הפרדה ברורה בין יועצי השקעות ומשווקי השקעות. בשני המקרים, התנאים להשגת הרישיון זהים, אבל יועצי השקעות אמורים להוכיח שהם אובייקטיביים בהמלצותיהם, בעוד שמשווקי השקעות אינם מסתירים את העובדה שהם מעודדים השקעה במוצרים ספציפיים. את כל זה חשוב לקחת בחשבון לפני שבוחרים באיש המקצוע שילווה אתכם בתכנון ההשקעה.

חוקי הייסוד של השקעות: איך עושים את זה נכון?
אחד העקרונות הבסיסיים והחשובים ביותר בייעוץ השקעות הם פיזור סיכונים וניהול מושכל של סיכון מול תשואה. כאן בדיוק נכנס לתמונה הייעוץ הפיננסי, שיכול לסייע בניהול של שתי המשימות האלו בדרך שקולה ואחראית. לאחר שמגבשים פרופיל פיננסי מפורט, ניתן גם לזהות את הזדמנויות ההשקעה המתאימות ביותר שמתאימות לפרופיל הזה וחשוב לא פחות – את האופן שבו כדאי לפזר את הסיכונים כדי להבטיח מידה רבה יותר של ביטחון, תוך מיקסום הרווחים הפוטנציאליים.

פגישת ייעוץ פיננסי: מגבשים ביחד אסטרטגיה מנצחת
יעוץ פיננסי הוא הזדמנות להבין טוב יותר את המצב הנוכחי שלנו, להגביר את השליטה על ההתנהלות שלנו בהווה ולתכנן בצורה חכמה יותר את העתיד הפיננסי שלנו. בפגישה כזאת נאפיין ביחד את השאלות והדילמות החשובות ביותר שעומדות בפנינו עכשיו, נבנה פרופיל מדויק של מצבנו הנוכחי ונשתמש בכלים פרקטיים שיעזרו לשפר את ההתנהלות ולקבל החלטות טובות יותר בהמשך הדרך.
כולנו מכירים את הפתגם המפורסם שלפיו "מי שטורח בערב שבת אוכל בשבת". אז בדיוק כך, גם בעולם הפיננסי, מי שמתכנן ועושה את כל ההכנות לפני קבלת החלטות משמעותיות – בהכרח ישפר את הסיכויים לרווחה גדולה בהמשך.
כדי לעשות את זה בקלות וביעילות, אני מזמין אותך לשיחת ייעוץ פיננסי ראשונה בחינם וללא התחייבות, שבה נבחן איך אפשר לעלות אותך על הדרך לעתיד כלכלי טוב, יציב ומניב יותר.

לפתיחת הוואצאפ ושליחת הודעה
1
כל הכבוד על ההחלטה לקחת את העתיד הפיננסי שלך צעד קדימה💪🏼 יחד נוכל לעלות אותך לרמה הבאה.

אנחנו מזמינים אותך ליצור קשר ונשמח לענות לך על כל שאלה.

(טוב, אולי לא על כל שאלה, אבל על כל מה שקשור בייעוץ עסקי ופיננסי :)

ואל חשש, אפשר לערוך את ההודעה לפני השליחה
דילוג לתוכן